NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ DEPREM Mİ? O DA NE! ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 HAZİRAN 2018, SALI   

46

DEPREM Mİ? O DA NE!

    Yayına Giriş Tarihi: 13.06.2017   Güncellenme Zamanı: 13.06.2017 10:44:28  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 13.06.2017 10:44:21

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe`nin Ege Denizinde meydana gelen depremle ilgili olarak, 12 Haziran 2017 tarihinde yaptığı açıklama.

DEPREM Mİ? O DA NE!

Ege Denizi ve çevre illeri bir hayli zamandır sallanıyor. En son Karaburun`da yaşadığımız deprem de halkımızı korkuttu. Bir süre yine depremi konuşur sonra unuturuz. Veya depremle korkutarak "RANTI" büyütürüz.

Biz, deprem güvenliği olmayan yapılar güvenli hale getirilsin, merkezi hükümet veya yerel yönetimlerin halka destek olmalarını önerdik. Altyapıyı ve yaşanabilir bir çevreyi dikkate alarak bütünlüklü bir plan yapılmasını, en riskli yerlerden başlanarak yapılarımızın güçlendirilmesini veya yenilenmesini istedik. Yoğunluk artırılmadan yaşam çevresinin korunması gerektiğini defalarca ifade ettik.

Önce deprem toplanma alanlarını ve İstanbul`un nefes borularını yok ettiler. Üstelik yoğunluk artırarak yaşanmaz bir kent yarattılar. Bugün İstanbul, 1999 yılından daha sorunlu bir kent haline geldi.

Bugün bir afetle değil BEŞ afetle karşı karşıyayız. Öğle ki, İstanbul ve kentlerimizi "depreme hazırlayın" demekten de korkuyoruz. Biz "deprem dedikçe" boş alanlar tüketildi. Alt yapı yok edilerek sadece işin rant boyutu dikkate alındı.
Onun için, sakın duymayın sesimizi:

DEPREM falan yok ülkemizde!
İŞİNİZE BAKIN!

Cemal Gökçe

İMO Yönetim Kurulu BaşkanıOkunma Sayısı: 92

İzmir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır