NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 17 AĞUSTOS YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİMİZ GERÇEKLEŞTİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 EYLÜL 2018, CUMA   

20

17 AĞUSTOS YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.08.2017   Güncellenme Zamanı: 18.08.2017 18:16:02  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.08.2017 18:08:31

17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıl dönümünde İzmir Şubemiz tarafından Yerel Yönetimler, TMMOB İzmir İKK, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFD ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenlendi.

17 Ağustos Marmara Depremi`nin yıl dönümünde İzmir Şubemiz tarafından Yerel Yönetimler, TMMOB İzmir İKK, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFD ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Billboard ve Pano İlanları

Şubemiz tarafından hazırlanan afişler kent genelinde billboard ve otobüs duraklarındaki panolara asıldı. Ayrıca 4 büyük kavşağa 5x8 metre büyüklüğünde afişler asıldı.

Basın Açıklaması

15 Ağustos 2017 tarihinde Şubemizde yapılan basın toplantısında Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Gürkan Erdoğan tarafından İMO Genel Merkezi tarafından hazırlanan basın metni okunarak, ardından sorulara yönelik olarak deprem ve güvenli yapı konusunda açıklamalar yapıldı.

Depreme Duyarlılık Sergileri

İMO Genel Merkezi tarafından hazırlanan Depreme Duyarlılık Sergisi 14-18 Ağustos 2017 tarihlerinde  Karşıyaka Vapur İskelesi, Karabağlar Belediyesi ve Bornova Uğur Mumcu Sergi Salonunda sergilendi.

Depreme Duyarlılık Stantları

15 Ağustos 2017 tarihinde Alsancak Vapur İskelesi Önünde, 17 Ağustos 2017 tarihinde Bostanlı Rekreasyon Alanı, Bornova Büyük Par ve Üçyol Uğur Mumcu Parkında Depreme Duyarlılık Stantları açılarak burada İMO tarafından ve Şubemiz tarafından hazırlanan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Deprem Simülatörü

15 Ağustos 2017 tarihinde Alsancak`ta, 17 Ağustos 2017 tarihinde Deprem Simülatörü ile deprem anında neler yapılması gerektiği katılımcılarla birlikte uygulamalı olarak anlatıldı.

Belgesel Gösterimleri

15 Ağustos 2017 tarihinde Alsancak Vapur İskelesi Önünde, 17 Ağustos 2017 tarihinde Bostanlı Rekreasyon Alanında Great Quakes / Turkey belgeseli gösterildi. Bostanlı`da ayrıca üyemiz Ahmet Gürel tarafından hazırlanan "Deprem Kader Olmasın" belgeseli gösterildi.

PANELLER

- 17 Ağustos Depremi Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında 16 Ağustos 2017 Çarşamba günü Karabağlar Belediyesi`nde "İzmir ve Deprem Gerçeği" paneli gerçekleşti.

Kolaylaştırıcılığını Şubemizden Abdullah İncir`in yaptığı panelin açılış konuşmaları Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Gürkan Erdoğan ve Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu tarafından yapıldı.

Panele Konuşmacı olarak Şubemiz adına İnş. Müh. Atakan Özmen, DEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Uluğ ve AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki katıldılar.

 

- 17 Ağustos Depreminin Yıl Dönümü etkinliklerimiz kapsamında 16 Ağustos 2017 tarihinde Bornova Nikah Salonu`nda "Bornova Afete Hazırlanıyor" paneli gerçekleşti.

Panelin açılış konuşmalarını Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Gürkan Erdoğan ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila gerçekleştirdi.

Moderatörlüğünü İnş. Müh. Selma Nalbantoğlu`nun yaptığı panele konuşmacı olarak Y. İnş. Müh. Abdullah Uzun, Jeofizik Müh. Doç. Dr. Orhan Polat, Jeoloji Müh. Prof. Dr. Yalçın Koca ve 

Prof. Dr. Zerrin Toprak Karaman katıldılar.

 

- 17 Ağustos Depreminin Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Karşıyaka Nikah Salonu`nda "Deprem ve Örgütlülük" paneli gerçekleştirildi.

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Gürkan Erdoğan ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar panelin açılışında birer konuşma yaptılar.

Moderatörlüğünü İnş. Müh. Süha Barlak`ın yaptığı panele konuşmacı olarak İnş. Müh. Dr. Sadık Can Girgin, Nasuh Mahruki (AKUT Onursal Başkanı), Jeofizik Müh. Prof. Dr. Atilla Uluğ ve Ömer Karaca (Afet Yöneticisi) katıldılar.

 

Depreme Duyarlılık Yürüyüşü

17 Ağustos Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında 17 Ağustos 2017 tarihinde Karşıyaka Nikah Salonu`nda yapılan panelin ardından diğer katılımcı kurumlarla birlikte TMMOB İzmir İl Koordinasyonu pankartıyla Bostanlı Rekreasyon Alanına bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Radyo Programı

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Gürkan Erdoğan 18 Ağustos 2017 Cuma günü Saat: 10.30`da TRT Kent Radyo İzmir`de Yasemin Çelik Kamalı`nın sunduğu programa konuk oldu.Okunma Sayısı: 60

İzmir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır