NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ UYGULAMA EĞİTİM SEMİNERLERİ GERÇEKLEŞTİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 NİSAN 2019, CUMA   

36

BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ UYGULAMA EĞİTİM SEMİNERLERİ GERÇEKLEŞTİ

    Yayına Giriş Tarihi: 26.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 26.11.2018 14:06:11  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 26.11.2018 13:57:39

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinin Bölgesel ‘1. Genel Konular Uygulama Eğitim Seminerleri`, Şubemizce, 24-25 Kasım 2018 tarihlerinde, Tepe Kule Kongre Merkezi Anadolu Salonu`nda düzenlendi.

Seminerin, açılış konuşmasını İMO Başkanı Cemal Gökçe ve İMO İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan yaptı.

Eğitim Seminerinin ilk gününde;

Prof. Dr. Mehmet Nuray Aydınoğlu Genel Hükümler (TBDY-2018 Bölüm 1), Türkiye Deprem Tehlikesi Haritası (TDTH-2018) ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinde Deprem Yer Hareketi (TBDY-2018 Bölüm 2), Deprem Etkisi Altında Değerlendirme ve Tasarım İçin Genel Esaslar (TBDY-2018 Bölüm 3), Deprem Etkisi Altında Dayanıma Göre Tasarım İçin Hesap Esasları (TBDY-2018 Bölüm 4)

Prof. Dr. Zekai Celep; Deprem Etkisi Altında Betonarme Binaların Tasarımı İçin Özel Kurallar (TBDY-2018 Bölüm 7),

Dr. Ş. Şeref Polat; Örnek BA-1: Süneklik düzeyi yüksek 6 katlı betonarme perdeli/çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin Eşdeğer Deprem Yükü Yöntemi ile hesabı ve tasarımı

Dr. Öğr. Üyesi Eren Vuran; Örnek BA-2: Burulma Düzensizliği olan süneklik düzeyi bakımından karma 8 katlı betonarme perdeli/çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin Eşdeğer Deprem Yükü Yöntemi ile hesabı ve tasarımı

Y. İnş. Müh. Abdullah Karaçöp; Örnek BA- 3: Süneklik düzeyi yüksek 12 katlı betonarme perdeli/kirişsiz döşemeli bina taşıyıcı sisteminin Mod Birleştirme Yöntemi ile hesabı ve tasarımı sunumlarını yaptı.

Eğitim Seminerinin İkinci gününde; Prof.Dr. Erkan Özer: Deprem Etkisi Altında Çelik Binaların Tasarımı İçin Özel Kurallar (TBDY 2018 Bölüm 9)

Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Vatansever: Örnek Ç-l: Süneklik düzeyi yüksek moment aktaran çelik çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin hesabı ve tasarımı; Örnek Ç-2: Süneklik düzeyi yüksek merkezi çaprazlı çelik çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin hesabı ve tasarımı; Örnek Ç-3: Süneklik düzeyi yüksek dışmerkez çaprazlı çelik çerçeveli bina taşıyıcı sisteminin hesabı ve tasarımı

Prof. Dr. Kutay Özaydın: Deprem Etkisi Altında Temel Zemini Davranışı ve Temel Tasarımı (TBDY-2018 Bölüm 16)

Doç. Dr. Özer Çinicioğlu: Örnek Z-I-l: Zemin araştırmaları, Veri Raporu ve Geoteknik Rapor hazırlanması; Örnek Z-I-2: Yüzeysel temeller için statik yükler ve deprem etkisi altında tasarım örneği; Örnek Z-I-3: Bodrum perdelerinin ve dayanma yapılarının deprem etkisi altında hesabı sunumlarını yaptı.

Seminere yaklaşık bin kişi katıldı.


Okunma Sayısı: 230

İzmir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır