TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TMMOB İZMİR İKK İLE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

08 TEMMUZ 2020, ÇARŞAMBA   

8

TMMOB İZMİR İKK İLE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 23.10.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 23.10.2019 16:41:38  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.10.2019 16:41:20

TMMOB İzmir İKK ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

TMMOB Mühendislik ve Mimarlık Haftası nedeniyle TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK)tarafından bir kokteyl düzenlenirken, kokteylde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TMMOB`ye bağlı odaların İzmir şubeleri arasında bir işbirliği protokolü de imzalandı.

Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde düzenlenen kokteyle TMMOB`ye bağlı odaların temsilcilerinin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı. Kokteylde bir konuşma yapan TMMOB İzmir İKK Dönem Sekreteri Melih Yalçın, kurulduğu 1954 yılında 10 meslek odasını çatısı altında toplayan TMMOB`nin bileşeni oda sayısının 65. kuruluş yılında 24`e ulaştığını ifade ederek, "Bugüne kadar meslek alanımızdaki sorunları toplumun sorunlarından ayırt etmedik. Demokrasi de, Türkiye halklarının diğer sorunları da bizim sorunumuz. Kriz meslektaşlarımızı da vuruyor. Meslek birliğimize yönelik saldırıları da hep birlikte bertaraf edebilir, bu şekilde geleceğe yaşanabilir kentler bırakabiliriz" dedi. Yalçın, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile imzalanacak olan işbirliği protokolünün Türkiye`de bir ilk olduğunu dile getirerek, TMMOB örgütlülüğüne yönelik saldırıların bertaraf edilmesinde yerel yönetimlerin desteğinin önemini vurguladı. Yalçın`ın ardından söz alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yaklaşık 40 yıl önce TMMOB ile tanıştığını belirterek, "TMMOB o günlerin aydınlık yüzüydü, bugün de öyle. Bu kadar baskıya rağmen ayakta kaldığınız, bu mücadeleyi sürdürdüğünüz için sizleri tebrik ediyorum. Kendimi asla TMMOB`nin karşı tarafında görmedim, aynı tarafta olmaktan gurur duydum. Bundan sonra da birlikte iyi çalışmalar yapacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından TMMOB ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki işbirliği protokolü, Tunç Soyer ve TMMOB`ye bağlı odaların temsilcileri tarafından imzalandı. İmza töreni sonrasında ise TMMOB`nin 65. kuruluş yıl dönümü anısına bir pasta kesildi.


Okunma Sayısı: 83

İzmir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.