İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 EYLÜL 2021, ÇARŞAMBA   

19

AZRA GÜLENDAM HAYTAOĞLU’NUN KATLEDİLMESİNİN ÜZÜNTÜSÜ VE ÖFKESİ İÇERİSİNDEYİZ.

    Yayına Giriş Tarihi: 02.08.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.08.2021 19:16:04  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 02.08.2021 19:03:33

Azra Gülendam Haytaoğlu`nun katledilmesinin üzüntüsü ve öfkesi içerisindeyiz.

Antalya`da kendisinden 5 gün boyunca haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu`nun Mustafa Murat Ayhan tarafından alıkonarak vahşice katledildiğini büyük bir acı ve üzüntü içinde öğrendik.

Kamuoyuna da yansıdığı üzere İMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu büyük bir utanç ve üzüntüyle öğrendiğimiz Mustafa Murat Ayhan ile ilgili İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu olağanüstü toplanmış, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında işlem başlatılan Mustafa Murat Ayhan`ın Yönetim Kurulu üyeliği görevi askıya alınarak hakkında TMMOB Disiplin yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca disiplin soruşturması başlatılmasına karar verilmiştir.

Azra Gülendam Haytaoğlu`nun ve katledilen tüm kadınların sorumluları İstanbul Sözleşmesini fesh eden, şiddeti besleyen eril zihniyettir. İstanbul Sözleşmesi`nin hayata geçmesi ve her bir maddesinin uygulanması için mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.

Azra Gülendam Haytaoğlu`nun hayatını kaybetmesinden dolayı başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm ülkemize baş sağlığı diliyor, bu vahim olayın failinin en ağır cezayı alması için her türlü çabayı göstereceğimizi bütün kamuoyuna duyuruyoruz.

İMO İzmir Şubesi
Yönetim Kurulu 


Okunma Sayısı: 27

İzmir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.