İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 EYLÜL 2021, ÇARŞAMBA   

13

17 AĞUSTOS DEPREMİNİN YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.08.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 20.08.2021 09:57:11  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.08.2021 11:58:05

İzmir Şube 17 Ağustos Marmara Depremi Yıldönümü Etkinlikleri

 

Sergiler

- 12 Ağustos 2021 tarihinde Bornova Belediyesi ile birlikte Uğur Mumcu Kültür Merkezi`nde "Depreme Duyarlılık" ve "30 Ekim İzmir Depremi Fotoğrafları" sergilerinin açılışı yapıldı. Açılışa Şube Başkanımız Eylem Ulutaş Ayatar`la birlikte Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da katıldı.

- 16 Ağustos 2021 tarihinde Karşıyaka Zübeyde Hanım Köşkü`nde Karşıyaka Belediyesi ve Karşıyaka Kent Konseyi ile birlikte "30 Ekim İzmir Depremi Fotoğrafları" fotoğrafları sergisi açıldı.

 

İlçelerdeki Etkinlikler

- 16 Ağustos 2021 tarihinde Bergama`da Bergama Belediyesi, Kuzey Ege Arama Kurtarma Derneği ve İzmir Afet Derneği ile birlikte "30 Ekim İzmir Depremi Fotoğrafları" sergisi açıldı. İMO İzmir Şube Şantiye Tozu tiyatrosunun "Kargaşa" adlı oyunu sahnelendi. Ayrıca bilgilendirme stantları açıldı.

- 18 Ağustos 2021 tarihinde Karabağlar Uğur Mumcu Parkı`nda Karabağlar Belediyesi ve Karabağlar Kent Konseyi ile birlikte bir etkinlik gerçekleştirdik. "30 Ekim İzmir Depremi Fotoğrafları"nın sergilendiği ve Şantiye Tozu Tiyatrosu`nun "Kargaşa" isimli oyununun sahnelendiği etkinlikte Şube Başkanımız Eylem Ulutaş Ayatar, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı birer konuşma yaptılar.

 

17 Ağustos Meşaleli Yürüyüşü

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin yıl dönümünde İzmir Alsancak`ta İzmir Şubemiz yürütücülüğünde TMMOB İzmir İl Koordinasyonu, Konak Belediyesi, Karabağlar Belediyesi, İzmir Kent Konseyi, Konak Kent Konseyi, Karabağlar Kent Konseyi ve Karşıyaka Kent Konseyi tarafından bir etkinlik gerçekleştirildi.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi`nde ilk olarak İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Ardından Şantiye Tozu tiyatrosu tarafından "Kargaşa" adlı sokak oyunu sergilendi.

Gündoğdu Meydanına kadar yapılan Meşaleli yürüyüşün ardından depremde kaybedilenlerin anısına denize karanfil bırakıldı.

 

İzmir Afet Platformu Toplantısı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan İzmir Afet Platformu`nun ilk toplantısı Marmara Depremi`nin 22`inci yıl dönümünde yapıldı. Tarihi Havagazı Fabrikası`ndaki toplantıda Büyükşehir Belediyesi`nin afetlerle mücadele stratejisi, afet sonrası oluşan hasarı en aza indirmek için hayata geçirdiği çalışmalar ve planlanan projeler konuşuldu. Toplantıya ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütleri, meslek odaları temsilcileri ile üniversitelerden çok sayıda uzman isim katıldı.

Toplantıda İzmir Şube Başkanımız Eylem Ulutaş Ayatar ile  ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Canbay 30 Ekim depreminin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi ile binaların yapı envanteri çalışmaları için imzalanan protokol hakkında bilgi verdi. 

Dosyalar

17 Ağustos Basın Metni (15 KB) (18.08.2021 12:02:40)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 20

İzmir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.