İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 OCAK 2022, CUMARTESİ   

7

TMMOB 13. ENERJİ SEMPOZYUMU

    Yayına Giriş Tarihi: 09.12.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 09.12.2021 10:06:36  Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 09.12.2021 10:06:29

TMMOB 13. ENERJİ SEMPOZYUMU

ENERJİ YAŞAM VE DEMOKRATİKLEŞME

09-10-11 Aralık 2021 -ANKARA

 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından düzenlenen "Enerji Yaşam ve Demokratikleşme" temalı TMMOB 13. Enerji Sempozyumu, 09-10-11 Aralık 2021 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecektir.

 

Bugüne kadar TMMOB Enerji Sempozyumlarının amacı; enerji alanının tüm bileşenlerinin kendilerini ifade edebildiği, belirlenen ana tema etrafında enerji konusunun farklı uzamlarıyla ele alındığı tartışma ortamları oluşturmak olmuştur. Bu Sempozyumda da "Enerji Yaşam ve Demokratikleşme" ana temasından hareketle konunun; sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel etkileri etrafında değerlendirmeler yapılacaktır.

 

Sempozyum boyunca bu konu başlıkları etrafında altı oturum, iki panel gerçekleştirilecektir. Panellerin ilki ‘‘Küresel ve Ulusal Enerji Politikaları ve Enerjide Demokratikleşme‘‘ başlığında, ikincisi ise "Nükleer Enerji Politikaları ve Yıkımlar başlığında gerçekleştirilecektir.

 

6 oturumun ilki açılış oturumu şeklinde ve ‘‘Dünya ve Türkiye‘de Enerji Görünümü; Neler Oluyor, Türkiye Neler Yapmalı‘‘ başlığıyla sunulacak. Diğer oturum başlıkları ise ‘‘Enerji Üretim Türleri ve Ekolojiye Etkileri‘‘, ‘‘Kamusallaşma Yeniden‘‘, ‘‘Türkiye‘de Enerji Projeksiyonları ve Algı Yönetimi‘‘, Yeşil Mutabakat Yeşil Dönüşüm" başlıkları ile sunulacaktır.

 

Programda yer alan tüm bildiriler çağrılı bildiri niteliğindedir.

 

http://tmmobenerjisempozyumu.org/2021/


Okunma Sayısı: 19

İzmir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.